Nowy wóz wstąpił do szeregów !

Dzisiaj (10.04.2017) przed Urzędem Gminy Zambrów odbyło się oficjalne przekazanie nowego wozu bojowego na rzecz naszej jednostki.

Nowy nabytek to "średnie" IVECO pochodzące z rynku wtórnego. Dostawcą samochodu była firma PROFIS z Tymbarka. Co prawda wóz nie jest fabrycznie nowy ale zachowany jest w doskonałej kondycji, a to za sprawą znikomego przebiegu (około 80 tyś. kilometrów). Bojowemu IVECO nadano numery operacyjne [509B25]
"25" znajdzie swoje miejsce obok ciężkiego MANa '23' oraz lekkiego VW '32".

Na zakup samochodu pozyskano następujące środki finansowe:
- 50 tyś. zł. z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska,
- 10 tyś zł. z budżetu własnego OSP Stary Laskowiec
- 60 tyś zł z dofinansowania Urzędu Gminy Zambrów
Łączny koszt zakupu samochodu to 120 tyś. złotych.
„Wóz bojowy dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Laskowcu został zakupiony w ramach prezentu, czy też docenienia pracy tej jednostki z okazji jubileuszu 90-lecia, który przypada w tym roku.” - powiedział Bogdan Pac- Sekretarz Gminy Zambrów.
Zarząd OSP składa podziękowania na rzecz wszystkich, którzy przyczynili się do tego aby szeregi naszej jednostki zasilił kolejny samochód pożarniczy.

Dane techniczne:
Moc silnika 220 KM, napęd 4×2 z blokadą tylnej osi, podwójne koła na tylnej osi, skrzynia biegów manualna, wspomaganie układu kierowniczego, kabina 4 drzwiowa , jednomodułowa, podnoszona, 6 osobowa, hak holowniczy z tyłu pojazdu. Parametry układu wodnego: zbiornik na wodę (kompozyt lub materiał nierdzewny) o pojemności min. 2000 litrów (ze wskaźnikiem poziomu wody w zbiorniku), samochód posiada możliwość zassania i podania wody ze zbiornika poprzez motopompę oraz posiada dwa agregaty wysokociśnieniowe wyposażone w dwa zwijadła z wężem wysokociśnieniowym zakończonym prądownicą wysokociśnieniową o zmiennej geometrii podawania wody i dł. min. 40 metrów każde. Parametry zabudowy: dach w formie podestu roboczego wytrzymujący ciężar min. 180 kg, na dachu skrzynia aluminiowa na podręczny sprzęt (tłumica, bosak lekki, szpadel, łopata itp.), mocowania węży ssawnych oraz bosaka ciężkiego, oświetlenie pola pracy wokół pojazdu, samochód wyposażony w oświetlenie alarmowe, dwie lampy naprzemienne zderzakowe z przodu pojazdu, fala świetlna w górnej części zabudowy z tyłu samochodu, radiotelefon samochodowy z zaprogramowanymi kanałami dla straży pożarnych powiatu zambrowskiego, sygnały dźwiękowe z modulatorem i głośnikiem (zabudowanym) na dachu samochodu. Przekazany pojazd wyposażony został we wbudowany generator lub agregat prądotwórczy oraz maszt oświetleniowy wysuwany pneumatycznie z 4 lampami.
Pojazd IVECO został dodatkowo wyposażony w wyciągarkę, zestaw PSP Rl kompletny z zestawem szyn Kramera i deską ortopedyczną, przedłużacz siłowy, motopompą pływająca, pompą elektryczną zatapialna, pilarką do drewna, tłumicą teleskopową gumową, urządzeniem hooligan, nożycami do prętów, stojakiem hydrantowym, kluczem do hydrantu podziemnego, kluczem uniwersalnym rozbudowanym, pachołkami sygnalizacyjnymi LED, toporem ciężkim oraz bosakim ciężkim