Działalność w roku 2016

Sprawozdanie z działalności Koła Gospodyń Wiejskich

w Starym Laskowcu w 2016 r.

Koło Gospodyń Wiejskich w Starym Laskowcu liczy obecmie 35 członkiń. Zaplanowane działania na rok 2016 zostały zrealizowane a nawet a nawet udało nam się wykonaćich więcej. W okresie sprawozdawczym odbyło się wiele zebrań oraz spotkań związanych z udziałem i organizacją różnych działań i okoliczności.

I tak :

Dnia 09.01.2016 przedstawicielki naszych pań brały udział w wyjeździe szkoleniowo-integracyjnym do Wojewódzkiej Bazy Sprzętowej JRG w Białymstoku..

Dnia 26.01.2016 przedstawicielki pań brały udział w wycieczce szkoleniowo-profilaktycznej do Warszawy . Wyjazd organizowany był jako nagroda dla aktywnej młodzieży.

W dniu 14.02.2016r. odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Gminy Zambrów Strażaków w tenisie stołowym turniej gry w tenisa stołowego w którym panie brały udział zajmując czołowe miejsa na liście zwycięzców.

28.02.2016 r. panie wraz ze strażakami brały udział w III Turneju Sportowym Strażaków z Powiatu Zambrowskiego.

Dnia 13.03.2016 panie tworząc drużynę uczestniczyły w II Mistrzostwach Gminy Zambrów OSP w Piłce Siatkowej.

W dniu 20.03. 2016 r. panie zorganizowały dla siebie i dzieci warsztaty Wielkanocne.

07.05.2016 r. na boisku Wembley odbywał się zorganizowany przez paniei strażaków dzieńStrażaka który obchodzony był tyn razem bardzo rodzinnie. Zorganizowanych było wiele konursów gier i zabaw z dziećmi, rozegrany był mecz piłki nożnej oraz przygotowany był poczęstunek.

Dnia 05.06.2016 r. odbyła się AkcjaOgnisty Ratownik-Gorąca Krew podczas której wiele z naszych Pań oddało krew.

24.07.2016 r. odbył się Gminny Wyścig Rowerowy gdzie panie uczestniczyły zarówno w wyścigu jak i przygotowaniu grochówki dla uczestników.

26.08.2016 r. w Starym Laskowcu jak co roku zatrzymuje się pielgrzymka idąca do Hodyszewa, której wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani upieczonymi przez panie z KG ciastami oraz kawą i herbatą.

28.08. 2016 r . strażacy z Gminy Zambrów rywalizowali w zawodach sportowo-pozarniczych na boisku w Nowym Laskowcu. Panie zaś przygotowału poczestunek dla komisji czuwającej nad prawidłowością zawodów oraz gości którzy także zaszczycili nas swoją obecnością.

We wrześniu panie wraz ze strażakami oraz dziećmi z naszych miejscowości brały udział w wyjeżdzie integracynym do Majątku Howieny w Pomigaczach. Wszyscy uczestnicy zwiedzili całe gospodarsto oglądając różne niespotykane na codzień zwierzęta odbyły się przejażdżki wozem oraz ognisko i posiłek przygotowany przez panie.

W listopadze i grudniu panie z KG wraz ze strażakami bardzo aktywnie zaangażowały się w sprzątanie i odnowienie naszej remizy która stała się miejscem licznych spotkań zarówno dorosłych jak i dzieci.

Dnia 22.12 panie z KG brały udział w uroczystum spotkaniu opłatkowym po którym wraz ze strażakami, paniami z zespołu Laskowianki i zaproszonymi gośćmi zasiadły do wigilijnego stołu. Na spotkanie to panie upiekły wiele ciast.

Jak wynika z wyżej wymienionej działalności Koło Gospodyń Wiejskich w Starym Laskowcu pracowało i uczestniczyło bardzo aktywnie w różnych działanich prowadzonych zarówno przez KG jak i OSP w Starym Laskowcu.

W związku z powyższym na przyszły rok zaplanowane zostały następujące szkolwnia oraz spotkania:

Marzec – szkolenie i doskonalenie umiejętności z samodzielnego wykonywania stroików i dekoracji świątecznych

Kwiecień – szkolenie z pielęgnacji kwiatów i drzewek ozdobnych i owocowych

Maj – spotkanie integracyjne

Lipiec - wycieczka rowerowa połączona z ogniskiem

Sierpień - obsługa uczestników pielgrzymki oraz wyjazd integracyjny.

Listopad - warsztaty kulinarne

Grudzień – stroiki bożonarodzeniowe – doskonalenie zdobytych umiejętności oraz

wprowadzanie nowych pomysłów.

Dziękujemy wszystkim którzy pomagają, wspierają i współpracują z nami. Dziękujemy władzom samorządowym za przychylność i pomoc w organizacji naszych działań.

Przewodnicząca Koła
Anna Mioduszewska