Szkolenie w zakresie ratownictwa lodowego

Dziś 19.02.2017 podobnie jak reszta jednostek OSP z terenu Gminy Zambrów pod okiem kolegów z PSP szkoliliśmy się w zakresie ratownictwa lodowego na zbiorniku wodnym w Starym Zakrzewie.  Z naszej jednostki na szkolenie wyjechały dwa zastępy '23' i '32' łącznie w 12-osobowej obsadzie. Podczas instruktażu zostało poruszonych wiele zagadnień związanych z bezpiecznym ratowaniem ofiary, pod którą załamał się lód. Niezwykle ważnym elementem procedury postępowania jest sposób poruszania się po lodzie ratowników oraz wykorzystanie sprzętu będącego na wyposażeniu jednostek. Na szkolenie oprócz jednostek OSP przybyli także strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie, Prezes i Komendant Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Zambrów oraz Wójt Gminy- Jarosław Kos. Przestrzegamy przed wchodzeniem na topniejące zbiorniki wodne! Zazwyczaj samoratowanie nie przyniesie nam efektu, a nasz organizm może nie wytrzymać czasu dojazdu służb ratowniczych.