Msza Święta w intencji strażaków 2016

13.11.2016- Msza Święta w intencji Strażaków

Korzystając z gościnności księdza prałata Mariana Olszewskiego (proboszcza parafii pw. Józefa Rzemieślnika w Zambrowie) oraz księży sprawujących posługę w owej parafii, mogliśmy po raz kolejny zgodnie z przyjętą tradycją modlić się o zdrowie i Boże błogosławieństwo za wstawiennictwem naszego patrona- św. Floriana podczas corocznej Mszy Świętej w intencji strażaków.

Nie zapomnijmy o tym, że pożary należały w dawnych wiekach do najpospolitszych plag, nawiedzających przeważnie drewniane budynki, osady i wioski. Dzisiaj, patrząc na was, drodzy bracia strażacy, straż pożarna pełni wiele ważnych funkcji. Poszerzyła ona bardzo zakres swojego działania. Dzisiaj rola strażaka i straży w służbie człowiekowi i całemu państwu jest przeogromna. Państwowa Straż Pożarna, jak również Ochotnicza Straż Pożarna stanowią szybką i bardzo dobrze funkcjonującą formację ratowniczą. Posiadają one wysoko wykwalifikowanych specjalistów, dobrze wyszkoloną kadrę ludzi do wykonywania szczególnych obowiązków.” – mówił podczas wprowadzenia do mszy św. proboszcz parafii ks. prałat Marian Olszewski.

We mszy udział wzięli strażacy zawodowi i ochotnicy z całego powiatu, poczty sztandarowe, orkiestra strażacka, przedstawiciele władz, zaproszeni goście.