XVI Miejskie obchody Dnia Papieskiego

16.10.2016

Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej w Kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie. Dalsza część odbyła się pod pomnikiem świętego Jana Pawła II. W uroczystości udział brali: Biskup Pomocniczy Diecezji Łomżyńskiej Tadeusz Bronakowski, władze samorządowe miasta, powiatu i gminy, poczty sztandarowe (w tym poczet naszej jednostki), delegacje związków, stowarzyszeń, organizacji, szkół, przedszkoli i partii politycznych. Największej podniosłości obrzędu nadało trafienie do zambrowskiej parafii relikwii I stopnia – hermetycznie zamkniętej kropli krwi Świętego Jana Pawła II – która została przekazana przez Jego Ekscelencję Metropolitę Krakowskiego Kardynała Prezbitera Stanisława Dziwisza.
   Asysta honorowa w trakcie trwania ceremonii to wielkie wyróżnienie dla naszej jednostki, a przy okazji potwierdzenie spełniania strażackiej idei w myśl słów "Bogu na chwałę, ludziom na ratunek"