Wielkanocna Adoracja przy grobie Pana Jezusa

Zgodnie z coroczną tradycją, wpisaną już od dawna w życie naszej jednostki w czasie Świąt Wielkiej Nocy pełniliśmy wartę przy grobie Pana Jezusa w Kościele pw.Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie.

W nocy z soboty na niedzielę (26.03-27.03), nasi strażacy adorowali przy grobie Pana. Przez całą noc w mudurach galowych pełnili wartę w 20-minutowych zmianach począwszy od obrzędów Wielkiej Soboty, aż do rana dnia następnego. Obrzędy tradycyjnie zakończono na asyscie honorowej podczas Mszy Rezurekcyjnej.

Strażacka warta przy Grobie Pańskim to już wieloletnia tradycja, nawiązująca do pilnowania Grobu Chrystusa przez żołnierzy rzymskich.Praktycznie wszystkie jednostki OSP na terenie całego kraju w tym czasie pełnią wartę honorową. Jest to bowiem najlepsza forma wyróżnienia dla ochotników, a przy tym podtrzymanie tradycji zgodnie ze strażackim ideałem:

'Bogu na chwałę, ludziom na ratunek'