II Otwarte Mistrzostwa Gminy Zambrów w Piłce Siatkowej

Blisko 100 ochotników, w tym druhowie z naszej jednostki uczestniczyli w kolejnej imprezie sportowej organizowanej przez Gminę Zambrów. Tym razem, w Szkole Podstawowej w Starym Zakrzewie, rywalizowaliśmy w turnieju piłki siatkowej.

13 marca w Szkole Podstawowej w Starym Zakrzewie odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Gminy Zambrów w Piłce Siatkowej. Była to kolejna sportowa inicjatywa wójta Jarosława Kosa i Zarządu Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych.

Do turnieju zgłosiło się aż 14 drużyn. Z naszej jednostki zostały wystawione trzy składy: OSP Stary Laskowiec "A", OSP Stary Laskowiec "B" i nasza (jak się potem okazało) jedyna na turnieju drużyna DAMSKA. Grano systemem play-off, w związku z tym przed rozpoczęciem imprezy rozlosowano siedem par drużyn, które zagrały o awans do dalszej fazy rozgrywek. Wszystkie mecze rozgrywano w jednym secie do 25 punktów.

Po kilkugodzinnych zmaganiach wyłoniono zwycięzców. Najlepsza okazała się drużyna OSP Długobórz, której po wyrównanym meczu uległa nasza drużyna męska "A". Trzecie miejsce natomiast przypadło w udziale OSP w Tabędzu, która w decydującym meczu pokonała OSP ze Zbrzeźnicy.

Na zakończenie otrzymaliśmy z rąk Wójta Gminy Zambrów Jarosława Kosa pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe.

Był to już drugi w tym roku turniej z cyklu imprez sportowych organizowanych przez Gminę Zambrów wspólnie z ochotniczymi strażami pożarnymi z terenu gminy. Przypomnijmy, że 14 lutego w Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Osowcu odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Gminy Zambrów w Tenisie Stołowym. W ramach tego cyklu planowany jest jeszcze turniej w piłkę nożną oraz wyścigi kolarskie.

Wszystkie fotografie z turnieju znajdują się w galerii.