Strażacy rywalizowali w III Turnieju Strażaków Powiatu Zambrowskiego

Osiemnaście drużyn strażackich stanęło dzisiaj do rywalizacji w siatkówkę, piłkę nożną halową i przeciągnie liny podczas III Turnieju Strażaków Powiatu Zambrowskiego w Zespole Szkół w Szumowie.

Strażacy ochotnicy z jednostek z Szumowa, Długoborza, Głębocza, Srebrnej, Pęchratki Polskiej, Porytego-Jabłoni, Paproci Dużej, Rutek, Zbrzeźnicy, Zaręb, Łętownicy, Starego Laskowca, Kołak Kościelnych, Przeździecka-Mroczek oraz strażacy z PSP w Zambrowie współzawodniczyli dziś w III Turnieju Strażaków Powiatu Zambrowskiego. Impreza miała miejsce w hali sportowej w Zespole Szkół w Szumowie. Organizatorem zawodów był Gminny Ośrodek Kultury w Szumowie przy współpracy z OSP Szumowo. Strażacy rywalizowali w trzech konkurencjach: piłce siatkowej, halowej piłce nożnej oraz przeciąganiu liny.

O godz. 10.00 strażacy rozpoczęli rywalizację od turnieju w siatkówkę. Każda drużyna rozgrywała jeden set do 15 punktów. Klasyfikacja końcowa w tej konkurencji przedstawia się następująco:
:: I miejsce - MDP Szumowo,
:: II miejsce - OSP Przeździecko-Mroczki,
:: III miejsce - OSP Szumowo.

W turnieju piłki nożnej halowej zawodnicy grali mecze po 10 minut. W przypadku remisu o zwycięstwie decydowały rzuty karne. Na podium znalazły się drużyny:
:: I miejsce - PSP Zambrów,
:: II miejsce - OSP Rutki,
:: III miejsce - OSP Pęchratka Polska.

Kolejną konkurencją było drużynowe przeciąganie liny, gdzie startowali najsilniejsi strażacy z poszczególnych jednostek. Najlepsze okazały się zespoły:
:: I miejsce - OSP Paproć Duża,
:: II miejsce - OSP Stary Laskowiec,
:: III miejsce - OSP Szumowo.

Puchary zwycięskim drużynom oraz dyplomy za udział w zawodach pozostałym zespołom wręczyli: Prezes Zarządu Gminnego OSP RP w Szumowie Starosta Zambrowski dh Robert Rosiak, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP dh Marek Adam Komorowski oraz Komendant Powiatowy PSP w Zambrowie st. bryg. Sławomir Skrzypkowski.

Zachęcamy do obejrzenia materiału video z zawodów sportowych strażaków z powiatu zambrowskiego.