Wigilia 2015 w OSP Stary Laskowiec

Tradycyjnie tuż przed Wigilią w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Laskowcu odbyło się spotkanie opłatkowe. Były życzenia świąteczne, łamanie się opłatkiem, wspólne kolędowanie i potrawy wigilijne.

Już niedługo obchodzić będziemy radosne Święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji szkoły oraz różne instytucje w minionych dniach organizowały spotkania wigilijne. Podobnie było dziś wieczorem w Starym Laskowcu. W remizie Ochotniczej Straży Pożarnej opłatkiem przełamali się strażacy ochotnicy i władze samorządowe.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele Zarządu OSP w Starym Laskowcu, strażacy ochotnicy, członkowie drużyn młodzieżowych dziewczęcych i chłopięcych oraz żeńskich. Wśród gości obecny był radny Sejmiku Województwa i Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP Marek Adam Komorowski, Radny Sejmiku Województwa Stefan Krajewski, księża z parafii pw. Trójcy Przenajświętszej z ks. prałatem Jerzym Samselem, Przewodniczący Rady Powiatu Zambrowskiego druh Józef Dąbrowski, Starosta Zambrowski druh Robert Rosiak, Wójt Gminy Zambrów Jarosław Kos, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego OSP i jednocześnie sekretarz Gminy Zambrów druh Bogdan Pac, Komendant PSP w Zambrowie st. bryg. Sławomir Skrzypkowski, Zastępca Komendanta PSP w Zambrowie bryg. Mirosław Jasionowski, sołtysi oraz Zespół Ludowy „Laskowianki”.

Jak na wieczerzę wigilijną przystało nie mogło zabraknąć dzielenia się opłatkiem i życzeń. Później był czas na wspólne biesiadowanie przy tradycyjnym polskim wigilijnym stole. Wszyscy goście włączyli się do wspólnego kolędowania z zespołem ludowym „Laskowianki”, wchodzącym w struktury OSP w Starym Laskowcu.

źródło: www.zambrow.org.
Ł.M.