INFORMACJE OGÓLNE

Koło Gospodyń Wiejskich w Starym Laskowcu

W marcu 2012 r. reaktywowało swoją działalność Koło Gospodyń Wiejskich w Starym Laskowcu. Do Koła, oprócz mieszkanek Starego Laskowca, wstąpiły panie z Krajewa Białego, Nowego Laskowca, Wdziękonia Drugiego i Wdziękonia Pierwszego. Członkinie Koła podjęły decyzję o wejściu w struktury Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Laskowcu. Większość z nich zgłosiło akces przynależności do OSP, składając stosowną deklarację.

Po podjęciu uchwały przez Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Laskowcu są one honorowymi członkami stowarzyszenia. Obecnie należy do niego 32 kobiet:

• Marzena Alejnikow,
  • Anna Wądołowska
  • Agata Zalewska
  • Edyta Zalewska

Przedstawicielkami KGW są: Anna Mioduszewska, Luiza Saniewska, Danuta Samson i Justyna Skarzyńska. Panie pod przewodnictwem Zarządu szybko rozpoczęły twórczą działalność.

Kaszanka z pieca oraz nalewka miętowa z bazylią – to produkty przygotowane przez Panie z Koła, które zostały nagrodzone podczas 12. edycji finału wojewódzkiego konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów” w Białymstoku. W sumie w przedsięwzięciu udział wzięło 72 wystawców, w tym osiem gospodyń z naszej z KGW w Starym Laskowcu. Organizatorem tego konkursu byli: Marszałek Województwa Podlaskiego, Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego oraz Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

Gminę wiejską Zambrów reprezentowały gospodynie z Koła Gospodyń Wiejskich ze Starego Laskowca. Podczas konkursu zaprezentowały m.in.: boczek faszerowany, nalewkę miętową z bazylią, serek babuni, chleb pieczony na liściach chrzanowych, torty oraz rajskie jabłuszka w zalewie.

Panie snują plany działalności na przyszłość.