Spotkanie jednostek OSP z terenu Gminy ramach Dnia Strażaka.

"Życzę Wam drodzy druhowie abyście dalej służyli naszej gminie, naszym mieszkańcom. Jesteście zawsze tam, gdzie Was potrzeba, serdecznie dziękuję!"- mówił Wójt Gminy Zambrów Jarosław Kos. Podobne zdanie wyraził przybyły zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Zambrowie mł.bryg Adam Wysmułek mówiąc: "dziękuję za Waszą pracę (...) nie zmarnujmy zaufania ludzi, oni chcą naszego ratunku, naszej pomocy i my musimy to robić. Życzę bezpiecznej służby i tyle powrotów z akcji co wyjazdów".
Takie słowa można było usłyszeć w ramach zebrania się jednostek OSP z terenu Gminy Zambrów z okazji Dnia Strażaka obchodzonego 4 maja. Miało to jednak miejsce dzisiaj- 11.05.2018 w Zbrzeźnicy. Spotkanie zostało zorganizowane przez Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Zambrowie na czele z prezesem dh Bogdanem Pacem oraz komendantem dh Krzysztofem Kolińskim przy współpracy Urzędu Gminy Zambrów. Ponadto na spotkanie przybył prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Zambrowie dh Marek Adam Komorowski.
Pod czujnym okiem Komendanta Gminnego zgromadzeni strażacy mogli przyjrzeć się krótkiemu instruktażowi z nietypowych technik wykorzystania podręcznego sprzętu pożarniczego. Dodatkowo dla każdej jednostki zostały zakupione nowe komplety węży strażackich. Nie mogło zabraknąć tam także przedstawicieli naszej jednostki. Serdecznie dziękujemy za wspólne popołudnie!

fot. OSP Stary Laskowiec/ Ł.M