#GaszynChallenge w Starym Laskowcu

Zaczęło się z inicjatywy strażaka z OSP Gaszyn. Nagrał on, jak robi pompki, nominował do tego innych. Wszystko, by pomóc w walce z SMA- rdzeniowym zanikiem mięśni u małego Wojtusia. Idea jest oczywista, chodzi o zebranie pieniędzy na walkę z chorobą. Terapia jest bardzo kosztowna i wynosi blisko 10 milionów złotych dla jednego dziecka. Od razu internetowa społeczność, szczególnie facebookowa, chętnie zaczęła przyłączać się do akcji. Na leczenie Wojtka udało się zebrać wymaganą sumę.

Dzisiaj GaszynChallenge to ogólnopolska akcja dla dzieci chorych na SMA. Zasady są bardzo proste. Społeczności, szczególnie strażacy, policjanci, ratownicy, nagrywają swoje ćwiczenia, nominują innych i przelewają 5 zł w przypadku wykonania ćwiczenia lub 10 zł w przypadku nie wykonania pompek. My postanowiliśmy wesprzeć małą wrocławiankę o imieniu Mia. Ofiarnością naszych strażaków udało się nieco hojniej wesprzeć chorą dziewczynkę. Na jej konto powędrowało od społeczności OSP w Starym Laskowcu 250 zł. Warto jest pomagać !

Poniżej link do nagrania z naszego #GaszynChallenge.

LINK DO FILMU