Strażacki opłatek w OSP w Starym Laskowcu

"Życzę Wam wszystkim jedności (...) w rodzinach, w Gminie i oczywiście w całym kraju, bo w jedności jest siła. Jeżeli będziemy razem, wspólnie szli do przodu to na pewno pokonamy wszelkie trudności i problemy (...) dziękuję Wam za Waszą służbę i pracę"- mówił Wójt Gminy Zambrów Jarosław Kos podczas spotkania opłatkowego OSP w Starym Laskowcu. "Ogromnie cieszymy się-księża z naszej wspólnoty parafialnej, że możemy razem z Państwem brać udział w tak pięknym spotkaniu. Jednocześnie zobowiązuje nas, jako kapłanów wyrazić serdeczne podziękowania strażakom. Szczególnie, gdy jesteście w bliskości Ołtarza w okresie Wielkiego Postu przy Adoracji Najświętszego Sakramentu. Strażak, to ten który czuwa. To ten, który również czuwa przy Grobie Pańskim oczekując na Zmartwychwstanie. Cieszymy się również, jak pan Wójt już nadmienił, że Koło Gospodyń jest (...) to też wielki dar (...). Dziękujemy, za piękny zespół "Laskowianki", piękna tradycja, gdzie również daje wymowę i nie tylko upiększa uroczystości tutaj, ale również w naszym mieście czy powiecie”- dodał proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie.
Dnia 15.12.2018r. w świetlicy wiejskiej w Starym Laskowcu odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe w OSP. Udział wzięli członkowie jednostki oraz inni członkowie wchodzący w struktury naszej straży tj. członkinie KGW oraz zespołu "Laskowianki". Nie zabrakło również zaproszonych gości, których powitał prezes jednostki Zbigniew Mioduszewski. Byli to: Wójt Gminy Zambrów Jarosław Kos, , wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego i Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Marek Komorowski, Dziekan Dziekanatu Zambrowskiego ks. Zbigniew Choromański oraz księża wikariusze z parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie, Przewodnicząca Rady Gminy Zambrów Jolanta Wielgat, Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie bryg. mgr inż. Maciej Krajewski a także Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Bogdan Pac.
To spotkanie było bardzo dobrym momentem do złożenia sobie życzeń oraz wspólnej integracji przy wigilijnych potrawach. Wszystkim członkom oraz sympatykom OSP w Starym Laskowcu już dziś życzymy Pogodnych Świąt Bożego Narodzenia!

foto.: Zambrowiacy