Brama na Bagna - Lokalna Grupa Działania

Nowy wóz- oficjalnie poświęcony!

Wczoraj- 02.04.2017 r. przed budynkiem naszej remizy odbyło się oficjalne poświęcenie nowego wozu ratowniczo-bojowego, który w ostatnim czasie zasilił szeregi naszej jednostki.

W uroczystości oprócz członków OSP wzięli udział zaproszeni goście: członek Zarządu Województwa Podlaskiego Stefan Krajewski, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Zambrowie Marek Adam Komorowski, dziekan dekanatu zambrowskiego ks. prał. dr Jerzy Samsel, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie st. bryg. Mirosław Jasionowski, wójt Gminy Zambrów Jarosław Kos, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Ochotniczej Straży Pożarnej Gminy Zambrów Bogdan Pac oraz przedstawiciel Nadleśnictwa Łomża.
Nowy samochód jest nagrodą dla naszej jednostki za 90-letnią działalność na rzecz innych, bo jak podkreślił Wójt Jarosław Kos- nie ma nic piękniejszego niż dawanie siebie samego bliźnim, a właśnie ta idea przyświeca strażakom.
Na ręce przybyłych gości, prezes jednostki Zbigniew Mioduszewski przekazał pamiątkowe statuetki i dyplomy, dziękując za przybycie i za pomoc w pozyskaniu nie tylko samego samochodu, ale także w jego doposażeniu. Następnie ksiądz dziekan- Jerzy Samsel dokonał poświęcenia wozu. Na koniec uczestnicy uroczystości mogli zwiedzić jednostkę oraz zjeść ciepłą kolację, którą przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Korzystając z okazji, zgromadzeni złożyli życzenia naszemu wieloletniemu kierowcy OSP- Jackowi, który obchodził swoje urodziny.
Zarząd OSP w Starym Laskowcu jeszcze raz składa podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do zakupu tego wozu.