Pożar szkoły w Starym Laskowcu!!!

W Szkole Podstawowej w Starym Laskowcu wybuchł pożar. Strażacy musieli ratować uwięzione dzieci i nauczycielkę z zagrożonego budynku.

W miniony czwartek (27 maja) około godz. 9.00 w kotłowni Szkoły Podstawowej w Starym Laskowcu w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej wybuchł pożar. Ogień w błyskawicznym, tempie opanował całe pomieszczenie i przedostał sie na parter budynku, gdzie w tym czasie prowadzone były lekcje.

Syreny przeciwpożarowe zaczęły wyć na alarm. Dyrektor zarządził natychmiastową ewakuację i  wezwano straż pożarną. Wszystkie osoby, pracownicy i uczniowie w błyskawicznym tempie opuściły mury płonącego budynku. Gdy wszyscy znaleźli się na boisku zauważono, że na balkonie pozostały dwie uczennice. Ponadto uczniowie jednej z klas zorientowali się, że wśród nich nie ma ich nauczycielki, z którą przebywali na sali gimnastycznej.

Od chwili wezwania straży pożarnej do jej przyjazdu minęło niecałe 8 minut. do akcji przyjechali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej  w Starym Laskowcu oraz dwa zastępy JRG PSP w Zambrowie.

Strażacy w błyskawicznym tempie podjęli działania. W pierwszej kolejności ratownicy wyposażeni w aparaty powietrzne dostali się do środka budynku by ugasić ogień. W tym samym czasie zespół strażaków znajdujący się wewnątrz budynku poszukiwał zaginionej nauczycielki. Po chwili kobieta została wyniesiona na noszach. udzielono jej pierwszej pomocy przedmedycznej i została przewieziona do szpitala. Dziewczynki uwiezione na balkonie budynku wydostały się dzięki sprawnej akcji strażaków przy użyciu samochodu z podnośnikiem.

Zdarzenie do którego doszło to na szczęście scenariusz ćwiczeń, jakie przeprowadza się okresowo w budynkach użyteczności publicznej.

Po ćwiczeniach uczniowie spędzali czas na oglądaniu wozów i sprzętu używanego przez strażaków w akcjach ratowniczo - gaśniczych.

ŁL www.zambrow.org