Oddamy im hołd!

"...przeleciał ptak przepływa obłok
upada liść kiełkuje ślaz
i cisza jest na wysokościach
i dymi mgłą katyński las..."

Zbigniew Herbert

Wielka tragedia dotknęła Polskę! Katyń znów zebrał żniwa. Wiadomość o śmierci członków oficjalnej państwowej delegacji na uroczystości obchodów 70 rocznicy Zbrodni Katyńskiej wstrząsnęła wszystkimi i dziś każdy łączy się w bólu i cierpieniu, składając najszczersze wyrazy współczucia rodzinom wszystkich tragicznie zmarłych osób. Pokój ich duszy!

W poniedziałek, 12 kwietnia 2010 r., pododdział naszych strażaków wraz z pocztem sztandarowym, miał wziąć udział w powiatowych obchodach 70 rocznicy Zbrodni Katyńskiej, połączonych z akcją sadzenia Dębów Pamięci i Świętem Patronów Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie. Z racji katastrofy samolotu prezydenckiego, w wyniku której zginął Prezydent RP – Lech Kaczyński wraz z Małżonką Marią oraz innych ponad 90 najważniejszych osób w Państwie, przyjdzie nam uczestniczyć we Mszy żałobnej w kościele Św. Trójcy w Zambrowie. Mszę odprawi Biskup Łomżyński – Stanisław Stefanek. W czasie tej Mszy oddamy hołd tragicznie zmarłym w katastrofie pod Smoleńskiem oraz pomordowanym w Katyniu i innych obozach kaźni na Wschodzie.

B.P.