Strażacy z Laskowca wierni tradycji

My, ochotnicy jesteśmy wierni nie tylko strażackiej przysiędze, jesteśmy także wierni chrześcijańskiej tradycji. Jak zwykle nasza jednostka w okresie Świąt Wielkiej Nocy wystawiła wartę przy Grobie Pana Jezusa w Kościele pw. Trójcy Przenajświętszej. Na apel o wystawienie w Kościele warty przez strażaków z „miasta i wiosek”, apelował ks. Prałat Jerzy Samsel – Proboszcz naszej Parafii. Jako jedyni odpowiedzieliśmy na wezwanie Kapłana.

Nasi strażacy pojawili się przy Grobie około godziny 17.30 w Wielką Sobotę i zakończyli służbę w Niedzielę Wielkanocną po Rezurekcji, około godziny 8.00. W sumie ten zaszczytny chrześcijański i strażacki obowiązek wypełniało ponad 30 druhen i druhów z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Laskowcu. Rozprowadzającymi warty byli: Grzegorz Malinowski – Prezes OSP Stary Laskowiec oraz druhna Izabela Skarzyńska i druh Tomasz Koliński.

Naturalnie podstawowym obowiązkiem „wartowników” Grobu Pańskiego było sprawowanie  tradycyjnej warty. Bardzo ważna okazała się jednak również pomoc naszych druhów w czasie Mszy Rezurekcyjnej, udzielona osobom potrzebującym, które zasłabły w czasie jej trwania.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy służyć Panu Bogu i ludziom.

Bodan Pac