Dobroplast
Brama na Podlasie - Lokalna Grupa Działania
zambrow.org portal zambrowski

Zimowisko w górach

W pierwszym tygodniu ferii młodzi strażacy z Laskowca uczestniczyli w zimowisku zorganizowanym przez parafię Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie pod kierownictwem ks. Andrzeja Filipkowskiego. Miejscem zamieszkania było Murzasichle, przepiękna osada podhalańska, położona wśród świerkowych lasów i górskich potoków, między Bukowiną Tatrzańską, a Poroninem.


W czasie 5 dni pobytu uczestnicy doskonalili jazdę na nartach pod bacznym okiem dwóch instruktorów – Sławka i Wojtka. Już po dwóch lekcjach niektórzy śmigali po stoku w Murzasichlu, wytrwali szusowali w Bukownie Tatrzańskiej na stoku Rusiński. Zimowisko to nie tylko jazda na nartach ... Była też jazda na łyżwach, nawet kierownictwo próbowało utrzymać się na lodzie. I trzeba przyznać, że im to wychodziło nieźle w przeciwieństwie do stoków. Popołudniu spacerowaliśmy po zakopiańskich Krupówkach. Pobyt w Zakopanym zakończyliśmy dyskoteką na której do późnych godzin pozwolił nam się bawić nasz organizator. Któremu dziękujemy. Trzeba powiedzieć w całej okazałości, że towarzyszyła nam przez cały czas piękna pogoda, mogliśmy podziwiać widoki, góry zimą wyglądają cudownie. Wszystko co dobre jednak szybko się kończy, zostało nam tylko powiedzieć „Do zobaczenia za rok”...


Dziękujemy wszystkim, dzięki którym ten wyjazd był możliwy szczególnie zaś Urzędowi Gminy Zambrów, OSP ze Starego Laskowca i życzliwym ludziom.

ks. Andrzej