Druh Krzysztof drugi w Plebiscycie Strażak Roku 2009!

W listopadzie oficjalnie ogłoszeni zostali zwycięzcy konkursu Gazety Współczesnej w Plebiscycie Strażak Roku 2009. Laureaci odebrali statuetki, nagrody i dyplomy z rąk redaktora naczelnego „Współczesnej”, wicewojewody oraz podlaskiego komendanta straży pożarnej. Według redakcji Gazety, w ramach Plebiscytu Strażak Roku 2009, przyszło 17 tysięcy 575 SMS-ów. Najwięcej głosów (6797) przyszło na kandydatów w kategorii Ochotnik, niewiele mniej (6446) na kategorię Jednostka Roku. W kategorii Zawodowiec oddano 4332 głosy.

Wśród ochotników naszą jednostkę reprezentował druh Krzysztof Koliński, który zajął doskonałe drugie miejsce (1822 SMS-y). Pierwsze miejsce w tej kategorii, z 2728 głosami, zajął Stanisław Maruszewski z Szepietowa, a trzecie – Antoni Stankiewicz ze Sztabina (686 SMS-ów).

Wśród Jednostek OSP zdecydowaną przewagą głosów (2693) najwyższe miejsce na podium zajęło OSP Stawiski. Za tą jednostką kolejne miejsca zajęły OSP z Michałowa (1403 SMS-y) i OSP z Szepietowa 741 SMS-ów). Jednostka OSP Stary Laskowiec zajęła 11 miejsce wśród 18 zgłoszonych.

W ostatniej kategorii – Zawodowiec wygrał Cezary Grygo z Moniek z 1107 SMS-ami. Tuż za nim z 1084 SMS-ami znalazł się Piotr Skrzeczko z Białegostoku, a trzecie miejsce zajął również białostoczanin Leszek Głowacki.

Honorowy patronat nad Plebiscytem Strażak Roku 2009 objęli: Maciej Żywno - wojewoda podlaski i Jan Gradkowski - podlaski komendant Państwowej Straży Pożarnej oraz prezes Zarządu Wojewódzkiego OSP. Dyplomy na tę okoliczność zwycięzcom przekazał Waldemar Pawlak – prezes Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Plebiscyt wspierali także: Polskie Radio Białystok, Radio Jard 2, Radio Eska, Radio 5 oraz Przedsiębiorstwo Specjalistyczne Sprzęt.-Poż.

Wyniki osiągnięte przez naszych reprezentantów mogą być dla nas powodem do dumy. Jesteśmy zadowoleni, że w takiej formie, jaką był Plebiscyt Gazety Współczesnej, mogliśmy promować naszą działalność.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy oddali swój głos na naszą Jednostkę i na druha Krzysztofa (koszt jednego SMS-a wynosił 2,44 zł). Pozdrawiamy Przyjaciół Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Laskowcu!

B.P.