Strażacy kupili nowe stroje sportowe uczniom

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Laskowcu, jako organizacja pożytku publicznego, na różne sposoby pomaga młodzieży oraz miejscowej szkole podstawowej. Ostatnio strażacy ochotnicy ze swoich funduszy zakupili i przekazali szkole nowe stroje sportowe.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Laskowcu przekazała na rzecz Szkoły Podstawowej w Starym Laskowcu sprzęt sportowy, a konkretnie 28 kompletów strojów sportowych (koszulek i spodenek) oraz 11 par butów.

Podczas spotkania, na którym obecne było grono pedagogiczne, rodzice oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Starym Laskowcu, przedstawiciele zarządu OSP w Starym Laskowcu Grzegorz Malinowski – prezes jednostki OSP, Krzysztof Koliński – naczelnik, oraz Bogdan Pac – sekretarz, przekazali zakupione stroje na ręce dyrektora szkoły Waldemara Jeziorowskiego.

Zakup sprzętu sportowego dla szkoły związany jest z prowadzoną od kilku lat działalnością kulturowo – oświatową OSP w Starym Laskowcu, której członkami jest liczna grupa uczniów tej szkoły, a niemal połowa uczniów wchodzi w skład drużyn młodzieżowych OSP.

Ufundowane przez OSP stroje zostały zakupione dzięki pieniądzom pochodzącym od sponsorów jednostki, w tym również pozyskanym z 1% podatku, który co roku w okresie rozliczeń z fiskusem można przeznaczyć na Organizacje Pożytku Publicznego.

www.zambrow.org