Głosuj na najpopularniejszego strażaka roku

Gazeta Współczesna ogłosiła plebiscyt na najpopularniejszego strażaka roku 2009. Głosować można na wybranych ochotników, zawodowców, jak i jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Głosowanie odbywa się przez wysyłanie SMS-ów.

W kategorii „Ochotnicy” rywalizuje 8 strażaków. Wśród nich jest Krzysztof Koliński - komendant gminny OSP, pełniący jednocześnie funkcję naczelnika w naszej jednostce. To dzięki jego zaangażowaniu, pomysłowości i poświęceniu, od kilku lat OSP w Starym Laskowcu tętni życiem i się rozwija. W remizie nie tylko prowadzone są szkolenia. Remiza w Laskowcu stała się centrum życia kulturowego i sportowego. Dzięki różnorodnym zawodom, konkursom i wycieczkom do działalności dorosłych strażaków – ochotników, garnie się młodzież, co w dzisiejszych realiach, jest pewnym ewenementem.

Druh Krzysztof Koliński przez przeszło 20 lat pełnił służbę w szeregach Państwowej Straży Pożarnej. Po przejściu na emeryturę skupił się na pracy ze strażakami ochotnikami. Chętnie dzieli się swoim doświadczeniem i służy radą młodym adeptom pożarnictwa. Cieszy się wielkim szacunkiem i dla nie jednego młodego strażaka jest autorytetem i wzorem do naśladowania. Jest współorganizatorem zawodów w sportach pożarniczych odbywających się na terenie gminy.

W kategorii Jednostka OSP o miano najlepszej rywalizuje 10 jednostek. Wśród nich jest nasza jednostka, jedyna z powiatu zambrowskiego. OSP Stary Laskowiec skupia obecnie 86 członków, z czego 26 – to członkowie zwyczajni, 19 – członkowie honorowi, 30 – chłopcy wchodzący w skład Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych i 21 kobiet i dziewcząt z drużyny żeńskiej. Jesteśmy jedyną jednostką OSP w regionie posiadającą status Organizacji Pożytku Publicznego. Organizujemy najróżniejsze szkolenia, ćwiczenia, turnusy wakacyjne i wycieczki dla dzieci i młodzieży. Od 2008 r. w strukturze OSP Stary Laskowiec funkcjonuje ludowy Zespół Śpiewaczy „Laskowianki”

Gorąco zachęcamy wszystkich, którzy doceniają ciężko i niebezpieczna pracę strażaka do udziału w plebiscycie Gazety Współczesnej. Głosować można do 6 listopada 2009r.

:: Chcąc oddać głos na Krzysztofa Kolińskiego należy wysłać SMS na nr 72051 o treści OCH.4
:: Chcąc oddać głos na OSP Stary Laskowiec należy wysłać SMS na nr 72051 o treści OSP.5

Koszt wysłania jednej wiadomości SMS to 2,44 zł z VAT.

Aktualne wyniki plebiscytu, kliknij tutaj.